Haftanın beşinci alıntısı;

“Sınırlar oluşturmaya karar vermek zordur, çünkü karar almayı ve insanlarla yüzleşmeyi gerektirir, bunlar da sonuç olarak sevdiğiniz birisinin acı çekmesine yol açabilir.“

Çatışmadan kaçınmak diye buna derim! Bir şeylerin dağılacağı, bozulacağı korkusu ile hareketsiz kalmayı seçmek o şeylerin düzelmesini asla sağlamayacak!

Aksine; pasif agresyonun keskiliği aksiyondan daha fazladır. Bu da demek oluyor ki sağlıklı yüzleşmeler ilişkiyi acılı da olsa iyileştirebilirken hiçbir şey yapmama hali iletişimi daha da çıkmaza sürükleyecektir!

Eğer hayatınızda uzun süren ilişkileriniz olmasını istiyorsanız konuşmak zorundasınız! Sınırlar bizi de karşımızdakileri de ilişkilerimizi de korumak için vardır.

Klinik Psikolog Sena Soysal

İstanbul Ataşehir Psikolog

Author: Sena Soysal

Ataşehir Psikolog Sena Soysal; İstanbul anadolu yakasında çalışmalarını sürdüren Klinik Psikolog Sena Soysal, Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle bitirmeye hak kazandı. Klinik Psikoloji yüksek lisans programıyla uzmanlığını tamamladı. Daha fazlası için : Klinik Psikolog Sena Soysal